W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Gmina Nowa Ruda Unia Europejska

10. Górski Bieg Niepodległości

Start 10:00

Miejsce Świerki

Organizator CKGNR

Kategoria Sportowe

Wstęp zapisy


Invest Park 10. Górski Bieg Niepodległości
Świerki, Gmina Nowa Ruda
piątek, 11 listopada 2022 , godz. 10.00

Invest – Park 10. Górski Bieg Niepodległości, czyli widoki gwarantowane

Gmina Nowa Ruda to znaczące miejsce na mapie polskich biegów górskich i  wiele prestiżowych biegów odbywa się właśnie tutaj. Góry Sowie przyciągają najlepszych polskich biegaczy górskich, podobnie jak Karkonosze, Beskidy, Bieszczady czy Tatry. Sowiogórska Dycha, Półmaraton Sowiogórski, Górski Bieg Niepodległości oraz Bieg na Wielką Sowę (z tytułem najlepszego biegu alpejskiego w Polce) to cyklicznie organizowane w Górach Sowich imprezy, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju, ale również z zagranicy.

Góry Sowie goszczą również najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie polskich biegów górskich – Finał Ligi Biegów Górskich Attiq, czyli doroczną sportową galę, która tradycyjnie kończy sezon i na której dekorowani są najlepsi zawodnicy w kraju. Gala połączona jest z jeszcze jednym biegiem – Półmaratonem Górskim „Orzeł”, który co roku odbywa się w Sokolcu – w tym roku 19 listopada.  Najpierw jednak przyjdzie czas na Invest – Park 10. Górski Bieg Niepodległości w Świerkach. Ta impreza startuje oczywiście 11 listopada o godzinie 11:00.

Listopadowe, świąteczne bieganie w Świerkach to niezwykle malownicza i widokowa trasa poprowadzona przez Wzgórza Włodzickie, które, między innymi dzięki temu biegowi, zostały krajoznawczo  odkryte na nowo, stając się bardzo popularnym celem spacerów i wycieczek (również biegowych). Odbudowanie wieży widokowej na Górze Włodzickiej jeszcze tej popularności przysporzyło. I właśnie takie atrakcje czekają na tych wszystkich, którzy w jubileuszowym biegu w Świerkach wystartują. Bieg ma 10 km, a jego trasa wiedzie przez rozległe, grzbietowe, widokowe polany, które gwarantują wspaniałe panoramy na wszystkie cztery strony świata. Warto będzie też oczywiście od czasu do czasu spojrzeć pod nogi, bo wygodna polna droga potrafi zamienić się  nagle w krętą, wąską, pełną korzeni ścieżkę – przecież to wymagający górski bieg. Mimo radosnej, świątecznej atmosfery będzie również czas i miejsce na zaciętą sportową rywalizację – zwłaszcza, że to jedna z ostatnich okazji do zdobycia punktów w generalce Ligi Biegów Górskich Attiq.

Zapisy online jeszcze są dostępne i aby się zarejestrować, należy odwiedzić stronę pod poniższym linkiem: zapisy

Jeśli ktoś nie zdąży – będzie mógł się również zapisać w dniu zawodów. Październik zamykamy z liczbą pponad 250 zgłoszonych zawodniczek i zawodników!

Rok temu Invest – Park 9. Górski Bieg Niepodległości wygrał Jacek Sobas przed Radosławem Bońcem i Mariuszem Miśkiewiczem. Wśród pań najlepsza była Karolina Obstój przed Czeszką Martiną Holicką i Anną Lulis.

Baza zawodów znajdować się będzie w świetlicy wiejskiej w Świerkach, przy drodze Wałbrzych – Nowa Ruda – Kłodzko. Organizatorami są Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kłodzkich.

Po więcej informacji zapraszamy na biegajwgorachsowich.pl oraz na fb.com/BiegajWGorachSowich

Dostęp do zdjęć z ubiegłego roku  drive.google 

Nasz film z ubiegłorocznego biegu fb film

Rejestracja zawodników i zapisy na bieg datasport 

Wydarzenie - Facebook