Majówka Przy Tunelu

Organizator CKGNR

Kategoria Dla rodzin

Wstęp wolny

Majówka z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Muzeum przy Tunelu w Świerkach. Zapraszamy 1 maja 2023 r. o godz. 12.00 do Muzeum Przy Tunelu, Świerki 101, 57-451 Świerki. Podczas wydarzenia, oprócz zwiedzania muzeum - będzie przygotowanych wiele atrakcji, m.in.:
- muzyka na żywo:
14.00 - Jacek Bodziny
15.00 - Radek Kopalko
- warsztaty tworzenia Mandali - na zapisy (ilość miejsc ograniczona), które poprowadzą animatorki z Kamayu Art,
- animacje dla najmłodszych,
- kramiki z rękodziełem, zabawkami,
- swojskie kulinaria przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jugowa i Koszyna.
Muzeum „Przy Tunelu” to urocze miejsce, gdzie zgromadzono różnego rodzaju pamiątki z czasów przedwojennych oraz czasów PRL-u. Usytuowane jest niedaleko Wieży Widokowej na Włodzickiej Górze. Jest to doskonałe miejsce rozpoczynające wędrówkę po Wzgórzach Włodzickich.
Dodatkowo, w Muzeum znajduje się mała galeria z obrazami i rysunkami właścicielki, artystki – malarki Nadii Makuchowskiej, absolwentki PLSP we Wrocławiu.